به‌دنبال ایجاد ساختارهای جدید و برگرداندن ریل‌ها به مسیر اصولی و آرمانی هستیم
1397/04/17

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: به‌ دنبال ایجاد ساختارهای جدید و برگرداندن ریل‌ها به مسیر اصولی و آرمانی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی کشور، دکتر شیرزاد در نخستین نشست شورای مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، گفت: بحران صندوق‌های اعتباری نظیر نهال نشان البرز، مهر ماندگار ایران و صندوق تعاونی ایرانیان آخرین بحران‌های این چنین نبوده و در صورت عدم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، احتمال وقوع حوادث مشابه دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر همزمان با مدیریت شرایط بحرانی موجود، تمهیدات لازم جهت مقابله اساسی و حل ریشه ای معضلات، در دستور کار ستاد سازمان قرار گرفته تا به حول قوه الهی بتوان در راستای ایجاد تحولات بنیادی و تغییر سیاست‌ها و رویه‌های مربوط به مدیریت مالی سازمان، گام‌های موثرتری برداشت.

شیرزاد با بیان این که بخش‌هایی از این دگردیسی شامل اصلاح سنت‌های ناکارآمد گذشته در بحث حسابرسی، بروزرسانی اسناد و اعمال تسلط و کنترل پیشرفته بر موضوعات مالی و پولی خواهد بود، افزود: از دیگر مشکلات حقوقی - مالی به ارث رسیده از عملکردهای گذشته می‌توان از میزان 142 میلیارد تومان مطالبات مردمی و کاهش معنی‌دار درآمدهای سازمان نام برد که چاره‌ای جز پیگیری ویژه توسط ستاد حقوقی برای حل و فصل نهایی آنها در پیش رو نداریم.

وی، جوانسازی ترکیب مدیران سازمان، استانداردسازی ساختارهای اجرایی و عملیاتی (به ویژه سامانه‌های نوین مجازی) و پایان دادن به مکانیزم‌های ناصحیح گذشته و کاهش فرایندهای آزمون و خطا و نیل به بلوغ سازمانی در سطوح افقی و عمودی سازمان را از مهمترین راهبردهای تدوین شده مدیریت نوین سازمان مطابق با منویات مقام عالی وزارت اعلام کرد.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی، در زمینه گسترش ارائه خدمات رفاهی به کارکنان سازمان در راستای استحکام و تعمیق هر چه بیشتر روابط درون سازمانی، گفت: معتقد به طراحی پکیج‌های جدید رفاهی در حوزه معاضدت‌های مالی، فرهنگی، خانوادگی، ورزشی، بیمه ای و نظایر آن، به صورت نظام‌مند و فراگیر بوده به نحوی که موجبات دلگرمی و افزایش همیت سازمانی کارکنان سازمان را فراهم آورد.

به گفته وی، پیگیری مصرانه و روحیه مبارزه‌جویانه برای بهبود اوضاع رفاهی کارمندان و استفاده بهینه از ظرفیت و همکاری‌های معاونت توسعه نیروی انسانی وزارتخانه از دیگر برنامه‌های کلیدی سازمان است.

این مسوول به مسائل حوزه بازرگانی سازمان پرداخت و مداخله هدفمند و حسابگرانه در بازارها همراه با نظام پایش و بازارخوانی هوشمندانه (به میزان 7 تا 10 درصد موجودی بازار و نه بیشتر) را از مهمترین استراتژی‌های بازرگانی سازمان در آینده تلقی کرد.

وی با اشاره به حساسیت مافوق تصور فضای اقتصادی کشور، لزوم مطالعه و تفکر کاملا تخصصی در فرایند تصمیم سازی‌های مربوطه را از ضروریات انکارناپذیر اقدامات به حساب آورد.

شیرزاد در توضیح موفقیت اخیر سازمان مرکزی مبنی بر اختصاص سهم 67.3 درصدی و دریافت تخفیف دو هزار میلیارد ریالی برای سازمان تعاون روستایی در موضوع واگذاری شرکت خدمات حمایتی، دست بالا و اختیارات مجمعی سازمان در کنسرسیوم مزبور را از جالب توجه ترین دستاوردهای سازمان در حوزه بذر و کود اعلام داشت و افزود: ایجاد تعادل و قرابت راهبردی میان فعالیت‌های بخش بازرگانی و مناسبات مالی سازمان، کلید واژه دستیابی به چشم‌اندازهای مورد نظر سازمان است.

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal