تولید گوشت قرمز توسط عشایر 30 درصد افزایش یافت
رئیس امور عشایری کشور گفت: تولید گوشت قرمز بالغ‌بر 30 درصد افزایش داشته است.
1397/02/22

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی اظهار داشت: طرح زنجیره تولید گوشت قرمز یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های امور عشایری در چند سال گذشته است.

وی با بیان این که این طرح از سه سال گذشته در حال اجراست، افزود: در راستای اجرای این طرح بالغ‌بر 450 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر در سراسر کشور پرداخت‌شده است.

رئیس امور عشایر کشور با اشاره به این که در این مدت 3 میلیون رأس دام پرواربندی شده است تصریح کرد: در این راستا بالغ‌ بر 30 درصد بر میزان تولید گوشت قرمز در کشور افزوده‌ شده است.

وی با بیان این که طرح‌های صنعتی و تولیدی مطلوبی در حوزه عشایر کشور در دست اقدام است خاطرنشان کرد: پرورش گیاهان دارویی و تولید صنایع‌ دستی از جمله مهم‌ترین طرح‌ها در این بخش است.

قندالی افزایش بهره‌وری در حوزه عشایری را یکی از رویکردهای اصلی این سازمان برشمرد و ادامه داد: قیمت علوفه وارداتی در کشور کاهش‌ یافته است و این امر با وجود تلاطم قیمت ارزی قابل‌توجه است.

وی ابراز داشت: دولت سال گذشته جو را باقیمت یک هزار و 28 تومان خرید و در مرحله اول در بهابازار باقیمت 750 تومان عرضه کرد.

رئیس سازمان امور عشایری کشور با تأکید بر این که نگرانی برای تأمین علوفه موردنیاز دام عشایر در سال 97 نداریم اذعان کرد: در هفته‌های گذشته در هر کیلو علوفه وارداتی بالغ‌ بر 120 تومان کاهش قیمت داشتیم.

تعداد مشاهده خبر38 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal