اعلام انزجار جامعه صیادی کشور از تحریکات و شایعات تفرقه افکنانه اخیر
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران در پی شایعات و اخبار تحریک آمیز پیرامون صیادی در آب های جنوب کشور، اتحادیه سراسری صیادی ایران طی بیانیه ای این اخبار را شایعه و نادرست خوانده و به تنویر افکار عمومی پرداخته است. شرح این بیانیه به شرح زیر است:
1397/02/05

بسمه تعالی

سلام بر جراید و افکار عمومی 
قریب به 2 ماه است برخی شبکه های مجازی و رسانه ای توسط افراد و ازطریق گروه های مختلف اقدام به پخش شایعاتی در خصوص شناورهای چینی، هندی، خارجی و تیراندازی... نموده اندکه هراز گاهی این اقدام خود را تکرار می نمایند.
بارها همین افراد از ما قصد تایید موضوع را داشتند که با پاسخ قاطع ما روبرو شدند تا حدی که در پاسخ به یکی از آنها گفته‌ایم ما که هر روز در دریا هستیم آنها را نمی بینیم. در جای دیگری شایعه بیکاری 50 درصد و عدم ارتزاق جامعه صیادی را بصدا در می آورند به گمانمان و به گفته بهره برداران صیادی قصد دارند تا در تنها بخش جامعه که مشکل ارتزاق ندارد و همکاری شیلات باعث شده است تمامی فرزندانمان از این دریا ارتزاق کنند مشکل ایجاد نمایند.
بنا بر آمار رسمی وزارت تعاون جامعه صیادی با 90 درصد مشارکت، بزرگترین شبکه در بخش تعاون کشور است.  آیا این تفرقه افکنان براستی قصد دارند ما را به سمت بیکاری 50 درصدی نقل قول خودشان ببرند؟ 
وضعیت اشتغال در اغلب بنادر صیادی کشور به‌گونه‌ایست که برخی از آنها حتی در جمع خبرنگاران در طی هفته گذشته اعلام کرده اند که صید با قلاب بخصوص در صید ماهیان صادراتی حرام گوشت به حدی ترویج یافته است که امکان یافتن ملوان ایرانی برای کار در لنج های صیادی دشوار شده است.
ما اتحادیه ها و تعاونی های صیادی رأساً و یا با کمک شیلات اقدام به آموزش تکنولوژی های نوین صیادی از جمله رشته قلاب، فانوس ماهیان و صید تون ماهیان با قلاب با استفاده از خدمه یا ناخداهای خارجی برای آموزش کرده ایم.
تذکر ما به آنهایی است که بدون مطالعه و یا گاهی ازروی اغراض اقتصادی تلاش و زحمات مردان جهادی این عرصه دولت را که شبانه روز وقت خود را برای ماصیادان نثار نموده‌اند زیر سوال برده اند تا به اهداف خود که قبلا ذکر کرده ایم برسند.
از این رو اتحادیه صیادی سراسری کشور به نمایندگی از تمامی تعاونی های صیادی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و استان های شمالی این اقدام را تقبیح نموده و اعلام انزجار می نماید.
 طی ماه های اخیر ارتباط جامعه صیادی با شیلات ایران بیش از پیش مستحکم تر شده و هر آنکه بخواهد تفرقه‌ای بین این خانواده ایجاد کند از نگاه ما مطرود است و موجب تشویش اذهان عمومی کشور است و به طور قطع این را در محافل قضایی پیگیری خواهیم کرد. 
اقدامات اخیر شیلات در زمینه رشته قلاب، بهره برداری از اعماق، بازسازی ذخایر، بهسازی، صید از آبهای اقیانوس هند و زیستگاه های مصنوعی موجبات خوشنودی صیادان سنتی را فراهم کرده است. بدیهی است انضباط بخشی اخیر مجموعه شیلات کشور ما را به آینده صیادی امیدوار کرده است  و اقدامات اخیر مشوش کننده، مورد حمایت جامعه صیادی نیستند.
ازهمه کسانی که درعرصه رسانه فعالیت دارند تقاضا داریم سوالات خود را از ما بپرسند نه از کسانی که اغراض سیاسی و اقتصادی خود را با تخریب صنعت صیادی یدک می کشند.
یعقوب دوجی
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونیهای صیادی کشور به نمایندگی از کل جامعه صیادی کشور
تعداد مشاهده خبر27 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal