اخبار

1396/4/20
صادرات فراوده‌های لبنی ۹۲ درصد افزایش یافت


معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی: صادرات محصولات و فرآورده‌ای لبنی در دو ماه امسال در مقایسه با مورد مشابه سال گذشته ۹۲ درصد افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسن رکنی با اشاره به اینکه بر اساس آمار گمرک در دو ماه نخست سال گذشته ۱۰۳ هزار تن فرآورده‌های لبنی صادر شد افزود: میزان صادرات محصولات لبنی در دو ماه نخست امسال به ۱۹۸ هزار تن رسیده.
وی گفت: محصولات و فرآورده‌های لبنی علاوه بر کشورهای همسایه وآسیای میانه به کشورهای اروپایی و روسیه نیز صادر شده است.
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی میزان تولید شیر خام را در کشور ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: حدود ۱۰ درصد از تولید شیرخام بصورت شیرخشک صادر شد در حالی که تا چند سال پیش از وارد کنندگان شیر خشک به کشور بودیم.
رکنی تصریح کرد: یک دهه گذشته از کشورهای وارد کننده محصولات لبنی بودیم و امروز به دنبال بازارهای صادراتی در جهان هستیم.
وی گفت: افزایش تولید و توسعه صادرات مهمترین اولویت برنامه معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی است.
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی همچنین میزان تولید گوشت قرمز را در کشور ۸۲۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: سال گذشته حدود ۹۰ هزار تن گوشت قرمز معادل ۱۰ درصد نیاز بازار داخل از صادرات تامین شد.
رکنی تشکیل صندوق‌های حمایت از دامداران و تخصیص تسهیلات حمایتی را از راهکارهای افزایش تولید دانست و گفت: سال گذشته به منظور حمایت از دامداران عشایر ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافت که در پی آن شاهد بهبود شرایط پرواربندی و افزایش وزن دام و در نهایت افزایش میزان تولید بودیم.
وی افزود: با اجرای برنامه حمایتی از ذبح دام در سن پایین جلوگیری شد و دام‌ها با وزن مناسب ذبح و به بازار عرضه شدند بنابراین امسال هم تخصیص حمایتی پیش بینی شده است تا شاهد افزایش تولید گوشت قرمز در کشور باشیم.
 
 


 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.