اخبار

1396/4/19
تولید شیر بز به 700 هزارتن ارتفا می یابد


به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی و به نقل از سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، رییس مرکز اصلاح نژاد دام کشور در بازدید از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: درمعاونت تولیدات دامی کشور اهدافی را مشخص کرده ایم و امید داریم تولید فعلی به 11 میلیون تن برسد. درگوشت قرمز هدف­گزاری بیش از 1.5 میلیون تن است که تاکنون سهم قابل توجهی ازمحل دام سنگین تامین می­شود والبته هدف­گزاری روی تولید شیراست.
 ملاصالحی افزود:دربرنامه ی آتی تولید شیر بز به 700 هزارتن ارتفا یابدکه دوبرابر قبل است ودراستان خراسان جنوبی باتوجه به محدودیت­ها واقعیت این است که توسعه دام سنگین خصوصا شتر وگاومیش دراین منطقه توصبه می­شود و شتر از پتانسیل­هایی­است که باید روی آنها توجه شود.
 وی با بیان اینکه پرورش بز میتواند خیلی ازمشکلات را مرتفع کند، گفت: فرآورده های بز از لحاظ افتصادی ارزشمند است .
 وی گفت بناست دام متکی به مرتع کاهش یابدازطرفی واحدهای صتعتی و نیمه صنعتی روستایی میتواند جایگزین مناسبی باشد واستفاده از نژادهای خارجی نیز غیرمعقول نیست بلکه یک راه اصلاح نژاداست و بز سانن در این استان جواب داده است .
 وی گفت: دام سبک این استان باید هویت­ دار شود وهمزمان خدمات پشتیبانی نیز انجام شود.
 رییس مرکز اصلاح نژاد دام کشور گفت: این منطقه یکی ازقطب­های مهم پرورش شتر است که ازبسیاری جهات ازشیر و گوشت آن میتوان بهره مند شد.
 

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.