منو اصلی
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

دفتر امور طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم:

ü      انجام مطالعات و بررسیهای لازم به منظور شناخت توانمندیها، نارسائی‌ها، فرصتها و تهدیدهای مربوط به پرورش طیور، زنبورعسل و بهبود تولیدات آنها.

ü      تهیه و تنظیم خط‌مشی‌ها، اهداف و برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت مربوط به پرورش و بهبود تولیدات طیور و زنبورعسل.

ü      برنامه‌ریزی در جهت اصلاح و توسعه کمی و کیفی عرضه محصولات طیور، زنبورعسل وساماندهی کشتارگاههای طیوروسردخانه‌ها ومراکز بسته‌بندی کارخانجات جوجه‌کشی.

ü      بررسی و ارزیابی سیاست‌ها، برنامه‌ها و طرحهای توسعه پرورش و بهبود تولیدات طیور، زنبورعسل در چارچوب وظایف محوله و انجام اصلاحات لازم.

ü      تهیه و تدوین ضوابط، معیارها و دستورالعمل‌های فنی مورد نیاز و همچنین استانداردها و مقررات غذایی بین‌المللی (کدکس) مربوط به تولیدات طیور و زنبورعسل با همکاری واحدهای ذیربط.

ü      هدایت واحدهای استانی در جهت تهیه و تنظیم برنامه‌ها و نظارت بر اجرای طرحهای توسعه پرورش تولیدات طیور، زنبورعسل و بهبود تولیدات آنها در مناطق مختلف کشور.

ü      بررسی و تعیین نیازهای آموزشی و طرحهای تحقیقاتی کاربردی و اعلام آن به مراجع ذیصلاح و پیگیری تا حصول نتیجه.

ü      هماهنگی و همکاری با واحدهای ذیربط در جهت تدوین سیاستها و برنامه‌های تنظیم بازار و مدیریت مؤثر بر عرضه و تقاضای تولیدات طیور، زنبورعسل.

ü      هماهنگی و همکاری با واحدهای مربوطه در جهت تدوین سیاستهای بهبود جایگاه طیور، زنبورعسل   پیشنهاد سیاستها و خط‌مشی‌های مربوط به صادرات و واردات انواع گونه‌های طیور، زنبورعسل و فرآورده‌های آنها به مراجع ذیربط.

ü      ساماندهی و هدایت واحدهای اجرایی در جهت اشاعه یافته‌های علمی و تحقیقاتی و اجرای برنامه‌های ترویجی تخصصی با همکاری و هماهنگی معاونت ذیربط در چارچوب سیاستها و برنامه‌های تعیین شده.

ü      همکاری و هماهنگی با واحدهای ذیربط در جهت توسعه بیمه طیور، زنبورعسل و تولیدات آنها

ü      برقراری ارتباط با مجامع تخصصی بین‌المللی و منطقه‌ای به منظور انتقال خدمات فنی و آخرین دستاوردهای علمی به بهره‌برداران.

ü      هماهنگی و همکاری با واحدهای ذیربط جهت بهبود و توسعه کمی و کیفی تجهیزات و لوازم مورد نیاز امور پرورش و بهبود تولیدات طیور، زنبورعسل.

ü      همکاری و هماهنگی با واحدهای ذیربط در جهت توسعه تشکل‌ها، دفاتر خدمات فنی، صندوق‌های حمایتی، پرورش طیور، زنبورعسل و حمایت از بهره‌برداران در چارچوب سیاستها و برنامه‌های مصوب.

ü      برنامه‌ریزی در راستای بهره‌برداری بهینه از فناوری اطلاعات به منظور ساماندهی مجموعه عوامل تولید.

ü      هماهنگی و همکاری با مراکز علمی و تحقیقاتی در راستای تدوین برنامه‌های حمایتی به منظور حفظ ذخائر و توانمندیهای ژنتیکی و بهبود خدمات کمی و کیفی با توجه به سیاستهای کلان.

ü      هماهنگی و همکاری به منظور فرهنگ‌سازی مصرف تولیدات طیور و زنبورعسل با دستگاههای ذیربط.

بيشتر
تعداد بازديد از سايت: 116600865
تعداد بازديد زيرپورتال: 1850328
اين زيرپورتال امروز: 1284
تعداد بازديد اين صفحه: 8216
در امروز: 42812
اين صفحه امروز: 9
دوشنبه 30 مرداد 1396 17:38:19
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.