برگزاری جلسه در خصوص بیماری لکه نواری گندم در سازمان حفظ نباتات
جلسه‌ی کمیته فنی عوامل خسارت زای گندم در خصوص بیماری لکه نواری باکتریای گندم در سازمان حفظ نباتات برگزار شد.
1397/02/25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات، با توجه به اهمیت بیماری‌های گیاهی در چرخه تولید بذر سالم و انتقال و شیوع بیماری لکه نواری باکتریایی گندم، رصد و پایش‌های انجام گرفته بیانگر شیوع و توسعه بیماری به سایر مناطق است. بدین منظور جلسه کمیته فنی عوامل خسارتزای گندم با محوریت تصمیم‌گیری در خصوص بیماری لکه نواری باکتریای گندم با حضور سرپرست سازمان حفظ نباتات، سرپرست دفتر پیش آگاهی، نمایندگان مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال، مجری طرح گندم، مدیران حفظ نباتات استان‌ها و کارشناسان دفتر پیش آگاهی در 24 اردیبهشت ماه امسال در سازمان حفظ نباتات برگزار شد.

ابتدا مهندس قائمیان سرپرست سازمان حفظ نباتات خواستار پررنگ شدن ارتباط همکاری استان‌ها با سازمان حفظ نباتات شد و اظهار داشت: روندی تعریف شود که هر سه ماه یکبار جلسات ملی و منطقه‌ای تشکیل شود تا با اولویت‌بندی مسائل استان‌ها با کمک و همدلی هم مشکلات مرتفع شود. 

در ادامه جلسه مدیران و نمایندگان حفظ نباتات استان‌ها گزارشی از روند پیشرفت بیماری و اقدامات انجام گرفته جهت جلوگیری از گسترش این بیماری و مشکلات پیش رو را بیان کردند و در پایان مهندس رجبی سرپرست دفتر پیش آگاهی ضمن جمع بندی موارد مذکور در جلسه، راهکارهای لازم از جمله تعیین استانداردهای بذری، تعیین روش یکسان‌سازی برآورد آلودگی و خسارت ، رعایت بهداشت مزرعه ای و .. را ارائه کرد.
تعداد مشاهده خبر98 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal