کارگاه آموزشی بین المللی ملخ صحرایی در تهران آغاز بکار کرد
با حضور رئیس سازمان حفظ نباتات و دبیر کمیسیون ملخ صحرایی در جنوب غرب آسیا کارگاه آموزشی بین المللی ملخ صحرایی در تهران آغاز به کار کرد.
1396/10/25
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، بر اساس مصوبه آخرین نشست کمیسیون ملخ صحرایی در جنوب غرب آسیا (swac) که در سال 2016 و در اسلام آباد پاکستان برگزار گردید،کارشناسان بخش اطلاعات ملخ صحرایی کشور های عضو جهت گذراندن دوره آموزشی و آشنایی با آخرین دستاورد ها و ابزارهای نوین ردیابی و پیش آگاهی ملخ صحرایی در ایران و در محل سازمان حفظ نباتات گرد هم آمدند.
در این کارگاه که با حضور و تدریس آقای «کیت کریسمن» دبیر کمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب غرب آسیا و همچنین آقای « هشام دریدی» نماینده کمیسیون ملخ صحرایی در غرب آفریقا در حال برگزاری است ،کارشناسان ارشد ملخ صحرایی بخش اطلاعات از کشور های هندوستان ،پاکستان و جمهوری اسلامی ایران حضور دارند.
دکتر باغستانی ریاست سازمان حفظ نباتات کشور در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان با اشاره به حضور مناسب و مداوم نمایندگان ،دبیرکمیسیون ملخ صحرایی(swac) در ایران در طول چهار سال گذشته عملکرد این کمیسیون را بسیار مناسب و در راستای وظایف سازمان حفظ نباتات دانست و ارتقاء سیستم پیش آگاهی در بخش مبارزه با ملخ و سایر آفات را از اهداف مهم سازمان حفظ نباتات برشمرد . در ادامه آقای کیت کریسمن دبیر کمیسیون ملخ صحرایی در جنوب غرب آسیا نیز طی سخنان کوتاهی ضمن تشکر از سازمان حفظ نباتات جمهوری اسلامی ایران که شرایط مطلوب میزبانی و برگزاری این کارگاه آموزشی را فراهم آوردند گفت: با ارتقاء و تغییر سیستم عامل از ویندوز به مکینتاش بخش عمده ای از مشکلاتی که در زمینه بررسی و ردیابی آفت ملخ با آن مواجه بودیم برطرف خواهد شد. در این کارگاه طرز استفاده از این سیستم عامل به کارشناسان طی مدت 3 روز تدریس خواهد شد و بعد از آن با استفاده از این سیستم عامل شاهد بهبود فرایندها در بخش پیش آگاهی و مبارزه با ملخ در منطقه جنوب غرب آسیا خواهیم بود.
این کارگاه آموزشی از امروز 25 دی ماه به مدت 3 روز در محل سازمان حفظ نباتات برگزار می گردد.
تعداد مشاهده خبر167 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal