اهمیت جایگاه شیلات در رونق تولید و اشتغال فراگیر
1398/01/28

اولین نشست مسئولین دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان شیلات (ساحلی و غیرساحلی) در سال جدید باحضور حجت الاسلام والمسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی و دکتر نبی اله خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از تارنمای دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، در این نشست نماینده ولی فقیه در این وزارتخانه با اشاره به جایگاه شیلات در رونق تولید ملی بیان داشت: فعالیت در بخش شیلات را حوزه ای مهم و حساس می دانم و اهمیت این حوزه به لحاظ بهره وری از منابع طبیعی، اشتغال فراگیر و گسترده و تولید مواد اساسی جامعه غیرقابل چشم پوشی است.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با اشاره به نقش شیلات در بخش کشاورزی از صیادان، مدیران و فعالان شیلات تشکر کرد و خواستار معرفی نقش سازنده و اثر گذار این حوزه و دیگر بخش های جهادکشاورزی برای مردم توسط روحانیون وزارت جهاد کشاورزی شد.

وی وزارت جهاد کشاورزی را وزارت معشیت مردم دانست و گفت: باید معشیت مردم در درجه اول قرار گیرد.

تقوی گردشگری کشاورزی را مهم دانست و از مسئولین ذی ربط خواست این کار را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی افزود: باید روحیه شکرگزاری در مردم تقویت شده و نقاط قوت نظام برای مردم تبیین و از دست آورد های نظام دفاع شود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی اظهار داشت: باید به مردم امید واقعی داده شود و نقاط امید بسیار است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: تولیدات بخش کشاورزی از 22 میلیون تن به 120 میلیون تن افزایش یافته ؛همچنین ظرفیت بنادر از ده میلیون تن به بالای 200میلیون تن رسیده است که این موارد نشان دهنده توسعه و پیشرفت کشور در این رابطه و طی سال های اخیر است.

وی با برخی ضعف ها را به خاطر مدیریت های ضعیف، غلط و سیاسی کاری هایی دانست که در بخش های مهم و تخصصی وجود دارد و تاکید کرد: سیاسی کردن امور به کشور ضربه زده و آفت است به طوری که آسیب آن از آمریکا، تحریم و جنگ بیشتر می باشد و بخش های تخصصی نباید به هیچ وجه سیاسی شوند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: ماهی زینتی یکی از ظرفیت های خوب فعالیت در شیلات است همچنین سرانه مصرف ماهی پایین است که باید اطلاع رسانی شود تا افزایش یابد.

دراین نشست دکتر خون میرزایی، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران آمارها و گزارشی از عملکرد این سازمان ارایه کرد.

تعداد مشاهده خبر24 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal