پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی در شیراز آغاز به کار کرد
1398/01/28

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و استاندار فارس در شیراز گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: کشت محصولات کشاورزی در هیچ شرایطی نباید بدون برنامه ریزی انجام شود حتی در هنگامی که همه مناطق کشور به لحاظ منابع آبی در بهترین وضعیت قرار داشته باشند.

محمد علی طهماسبی افزود: مدیریت مصرف منابع آب در تمام برنامه ریزی های حوزه کشاورزی باید در اولویت باشد و ضروری است کارشناسان ذی ربط در این زمینه با دقت عمل کنند.

وی ادامه داد: استان فارس نیز که پس از سال ها خشکسالی از بارندگی های خوبی برخوردار شده باید با برنامه ریزی همه جانبه از این موهبت به درستی بهره گیرد و بخش کشاورزی این استان بر نحوه مصرف آب در این بخش، نظارت لازم را اعمال کند.

طهماسبی در بخش دیگری از مطالب خود، از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی به عنوان عصاره توانمندی های کشاورزی کشور یاد کرد.

بخش خصوصی در حوزه کشاورزی فعال تر عمل کند

استاندار فارس هم در این آیین اظهار داشت: حرکت بخش کشاوری به سمت فعالیت های دانش بنیان و روی آوردن به روش های نوین کشت در کنار مدیریت مصرف آب از جمله مولفه هایی است که باعث می شود کشاورزی در این استان توسعه و تعالی یابد.

عنایت الله رحیمی افزود: تولید محصولات با کیفیت و بازاریابی برای این محصولات با استفاده از فناورهای نوین موجود در حوزه علوم تجاری و بازرگانی، نه تنها موجب حضور هر چه بیشتر بخش کشاورزی این استان در بازارهای بین المللی می شود بلکه این مهم، بهبود معیشت کشاورزان فارس را در پی دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بخش خصوصی از ظرفیت های قابل توجهی در به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد کشاورزی برخوردار است، باید فعالان در این بخش، تحرک و مشارکت بیشتری در این زمینه داشته باشند و بی شک تحقق این امر منتج به افزایش بهره وری در حوزه کشاورزی و ارتقای سطح معیشت کشاورزان خواهد شد.

رحیمی، در قسمت دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از بارش های اخیر گفت: این بارندگی ها نباید موجب غفلت ما از مصرف بهینه آب شود و باید همچنان مدیریت مصرف آب در اولویت مسئولان و فعالان بخش کشاورزی قرار داشته باشد.

حضور 170 شرکت در نمایشگاه بین المللی کشاورزی فارس

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس نیز در این مراسم گفت: در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری که به عنوان بزرگترین نمایشگاه حوزه صنایع کشاورزی در ایران برپا شده است، 170شرکت از سراسر ایران و نمایندگان محصولاتی از کشورهای خارجی حضور دارند.

سید محمود موسوی افزود: از مجموع این شرکت ها، 38 شرکت در بخش ماشین‌ آلات کشاورزی، 60 شرکت در بخش آبیاری و 72 شرکت در بخش کود، سم و بذر، دستاوردهای خود را عرضه کرده اند.

به گفته وی، 27 درصد از شرکت کنندگان در این نمایشگاه از استان فارس و مابقی متعلق به استان های تهران، همدان، خراسان، خوزستان، آذربایجان غربی و شرقی، مرکزی، هرمزگان، سمنان، کرمان، یزد، اصفهان، مازندران و کردستان هستند.

موسوی بیان کرد: به دلیل افزایش نرخ ارز و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، شرکت های تولیدکننده در سال 97 با مشکلاتی در ثبت سفارش واردات، تامین ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز خود رو به رو بودند و این مسایل در تولید و عرضه شرکت ها و حضور آنها در نمایشگاه ها و محافل اقتصادی، تاثیرت نامطلوبی داشته است.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری تا روز سی ام فروردین 98 از ساعت 15تا 21 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس واقع در شهرک گلستان شیراز برپاست.

تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal