لزوم تهیه نهاده های مورد نیاز عشایر توسط تشکل های عشایری
1398/01/26

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که باید هم افزایی در فعالیت ها انجام شود، گفت: امسال باید نهاده های مورد نیاز عشایر را خود اتحادیه ها و شرکت های تعاونی عشایری تهیه و در اختیار عشایر بگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در جلسه هماهنگی برگزاری گردهمایی مشترک مدیران امور عشایر و مدیران عامل تشکل های عشایری کشور، اظهار داشت: تشکل های عشایری باید به این باور برسند که همه توانمندی هایشان را بکار گیرند بویژه این که همه بسترهای آن نیز فراهم شده است.

وی افزود: باید زنجیره تولید و تامین نهاده های دامی عشایر برای ارتقای معیشت و تنوع در اشتغال عشایر در اولویت فعالیت های تعاونی های عشایری قرار گیرد.

رئیس سازمان امور عشایر با اشاره به بارندگی های اتفاق افتاده و پوشش خوب مراتع کشور، تاکید کرد: تشکل های عشایری باید مدلی را برای ارائه خدمت به عشایر تدوین کنند و فعالیت های خود را بر اساس این مدل برنامه ریزی کنند.

قندالی در خصوص برگزاری گردهمایی مشترک تشکل های عشایری با مدیران امور عشایر که 7 و 8 اردیبهشت ماه با حضور وزیر جهادکشاورزی برگزار می شود، گفت: برنامه ها و محورهای اصلی همایش باید مشخص شود و همه مدیران عامل اتحادیه ها و شرکت های تعاونی عشایری باید در این همایش حضور یابند.

بنابه این گزارش، تبین اهداف، سیاست ها و برنامه های سازمان در راستای وظایف تشکل های عشایری، بهره مندی تشکل ها از ظرفیت های صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر، تامین نهاده های دامی عشایر، اصلاح روش تغذیه دام، توسعه گردشگری عشایر، توسعه گیاهان دارویی از جمله محورهای همایش سراسری اتحادیه ها و شرکت های تعاونی عشایری کشور است.

موضوع صدور کارت هوشمند برای عشایر، سرشماری عشایر، بیمه دام و بیمه اجتماعی عشایر نیز از دیگر موضوعاتی است که در این همایش در خصوص آن تبادل نظر و هم افزایی صورت خواهد گرفت.

تعداد مشاهده خبر38 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal