حمایت همه‌جانبه سازمان تعاون روستایی از شبکه‌های تعاون روستایی استان خوزستان
1398/01/23

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از حمایت همه‌جانبه سازمان تعاون روستایی از شبکه‌های تعاون روستایی و کشاورزان استان خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، دکتر حسین شیرزاد که در پی وقوع حادثه سیل و به منظور بررسی مسائل و مشکلات مدیریت و شبکه تعاون روستایی و بازدید از مناطق سیل‌زده به استان خوزستان سفر کرده بود، در نشست مشترک مدیران، معاونین و رؤسای ادارات شهرستان‌های استان خوزستان، با اشاره به جایگاه خوزستان در کشاورزی کشور گفت: همه ساله بخش عظیمی از محصولات کشاورزی کشور در استان خوزستان تولید می‌شود، از این رو با توجه به این که خوزستان سهم مناسب و ویژه‌ای در تولید ثروت ملی دارد و همچنین با توجه به مشکلات ناشی از حادثه سیل، در برنامه‌های مربوط به شورای عالی تشکل‌ها و هیات مدیره سازمان تعاون روستایی به صورت همه‌جانبه جهت رفع مشکلات کشاورزان و اعضای شبکه این استان، حمایت‌های حداکثری صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص تقسیم‌بندی استان به 4 منطقه مجزا برای اجرای طرح خرید تضمینی گندم و کلزا تصریح کرد: این اقدام با توجه به وسعت خوزستان و مسائل و مشکلات کشاورزان مناطق مختلف استان، از جمله اقدامات بسیار شایسته تعاون روستایی استان است که امیدواریم امسال شاهد خرید مناسب گندم از کشاورزان باشیم.

شیرزاد در خصوص تبعات سیل اخیر اذعان داشت: با توجه به این که سازمان در حال کوچک‌سازی و بالندگی و بازسازی است، انتظار می‌رود مدیران شهرستان‌ها با یادآوری ظرفیت‌های مغفول که دچار مشکل در سیل شده‌اند، در جهت بازسازی و یا احیانا واگذاری آنها برنامه‌ریزی مناسبی را مد نظر قرار دهند.

وی همچنین گفت: انسجام، همدلی و همراهی سایر اعضا و مدیران می‌تواند به توسعه همه‌جانبه تعاون روستایی کمک کند و اجازه ایجاد فضای کاذب و دخل و تصرف را به هیچ کس ندهد لذا انتظار می‌رود این مهم سرلوحه کار همه عزیزان در تعاون روستایی خوزستان باشد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از توزیع میوه شب عید استان خوزستان اظهار رضایت کرد و افزود: این استان امسال در اجرای تنظیم بازار میوه عالی کار کرده و جای تقدیر دارد و طی تماس استاندار، فرمانداران و سایر مسئولین خوزستان خوشبختانه از این موضوع اظهار رضایت کامل به عمل آمده ‌است.

در این نشست جمشید بنی‌فری مدیر تعاون روستایی خوزستان به بیان مشکلات و ظرفیت و عملکرد این مدیریت در توزیع میوه شب عید، خدمات رسانی به سیل زدگان و تدارک دیدن جهت خرید گندم و کلزا سال 98پرداخت.

گفتنی است؛ در حاشیه این نشست معاونین استان و رؤسای شهرستان‌ها به بیان مشکلات شبکه تعاون روستایی تحت پوشش خود پرداختند.

تعداد مشاهده خبر42 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal