سیل 620 میلیارد ریال خسارت به مناطق عشایری خوزستان وارد کرده است
نماینده تام الاختیار رئیس سازمان عشایر در بررسی سیل در مناطق عشایری خوزستان گفت: بر اساس گزارش های جمع آوری شده تاکنون میزان خسارت وارد شده به مناطق عشایری خوزستان بیش از 620 میلیارد ریال برآورد شده است.
1398/01/19

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور عشایر ایران، سیاوش احمدی میرقائد در نخستین شورای مدیران سازمان امور عشایر ایران در سال 98 با بیان این مطلب، اظهار داشت: عمده این خسارت ها شامل خسارت به مسکن و چادرهای عشایری، پروژه های زیربنائی، تأسیسات و خطوط انتقال و پمپاژ آب، دام عشایر و راه های مواصلاتی، دسترسی و ایلراه های عشایری است.

وی با اشاره به اقدامات جهادی همکاران امور عشایر استان برای کاهش مشکلات عشایر استان، افزود: مرمت 1800 کیلومتر راه های عشایری، ارزاق رسانی به مناطق دور دست عشایری که راه ارتباطی آنان قطع شده بود در قالب 15 پرواز هوایی با بالگرد، آبرسانی سیار، توزیع 180 تخته چادر و ... از جمله این اقدامات است.

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ادامه داد: یکی از اقدامات ارزشمند همکاران امور عشایر استان، حفاظت از تأسیسات پمپاژ شعیبیه در برابر ورود سیل به داخل مجموعه و جلوگیری از ایجاد خسارت حداقل 15 میلیارد ریالی به این تأسیسات علیرغم شدت و محاصره کامل آن توسط سیل، بوده است.

احمدی میرقائد با بیان اینکه حداقل 3100 رأس دام عشایر خوزستان تلف شد، بیان داشت: برابر با گزارش های دریافتی، سه نفر از عشایر استان خوزستان نیز در اثر سیل و یک نفر نیز بر اثر رعد و برق جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اطلاع رسانی های بسیار خوبی که صورت گرفته بود، گفت: خوشبختانه عشایری که در حاشیه دز و کرخه حضور داشتند به مناطق امن و ارتفاعات انتقال داده شدند.


  تعداد مشاهده خبر12 بار
  تصاویر مرتبط


  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
   
  آدرس پست الکترونیکی شما
     
  شماره تلفن
  توضیحات
   
  تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
   
  کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
  Powered by DorsaPortal