اطلاع‌رسانی‌های به موقع باعث کاهش خسارت سیل به عشایر شد
نماینده رئیس سازمان امور عشایر در بررسی سیل در لرستان و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان، گفت: ده روز قبل از اینکه سیل در لرستان اتفاق بیفتد به همه عشایر از طریق پیامک و چهره به چهره اطلاع رسانی شده بود که این اطلاع رسانی ها باعث کاهش خسارت شده بود.
1398/01/21

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، بهرام میراخورلی در نخستین نشست شورای مدیران سازمان امور عشایر در سال 98 گزارش از وضعیت سیل در مناطق عشایری لرستان ارائه داد.

نماینده سازمان امور عشایر در بررسی سیل در لرستان اظهار داشت: تشکیل ستاد بحران در امور عشایر لرستان و تامین و توزیع 17500 قرص نان، 3700 کنسرو از اقداماتی بود با تلاش شبانه روزی همکاران امور عشایر به عشایر گرفتار در سیل امدادرسانی شد.

وی گفت: در حال حاضر نیازهای ضروری عشایر استان اعزام فوری دستگاه های سنگین شامل بولدوزر، لودر، گریدر و کمپرسی و همچنین تامین 200 تن کنستانتره دامی برای موارد است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر اظهار داشت: در شهرستان پلدختر تمام زندگی 7 نفر از کارکنان امور عشایر از بین رفته بود که نیاز است به این عزیزان هم کمک شود.

میراخولی گفت: خسارت های زیادی در پلدختر به شهر و روستا وارد شده بود اما در بخش عشایر خوشبختانه تلفات و خسارات کم بود که علت آن اطلاع رسانی های خوبی بود که شده بود.

نماینده سازمان امور عشایر در بررسی سیل در لرستان ادامه داد: عشایر استان بهمراه دام عموما به قسمت های مرتفع جابجا شده بودند و آسیبی به خود آنان وارد نشده بود.

وی گفت: جلسه ای هم با استاندار لرستان و فرمانداری الیگودرز داشتیم که هماهنگی لازم برای توجه به عشایر و امدادرسانی به آنان در این جلسات صورت گرفت.

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal