سال رونق تولید بهترین فرصت برای جامعه عشایری است
1398/01/20

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که تحریم‌ها یک فرصت بسیار خوب برای تولیدکنندگان داخلی و توسعه تولید و ایجاد اشتغال در کشور است، گفت: نامگذاری امسال به عنوان "سال رونق تولید" بهترین فرصت در بخش عشایری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در نخستین نشست شورای مدیران سازمان امور عشایر در سال 98 با تبریک سال نوروز و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: با بارش‌هایی که اتفاق افتاده امسال حتما وضعیت تولیدکنندگان عشایری نسبت به سال گذشته بهتر خواهد بود.

وی ادامه داد: امسال باید از توان کارکنان برای خدمت به جامعه عشایری استفاده بیشتری بکنیم و پرانرژی‌تر از سال گذشته در خدمت جامعه عشایری باشیم.

قندالی با اشاره به خسارات سیل در مناطق عشایری، از همکارانی که بدون نام و نشان به عشایر و مردم سیل‌زده به صورت شبانه‌روزی کمک کردند و همچنین از اطلاع‌رسانی‌های خوبی که در خصوص سیل در مناطق عشایری انجام شد، قدردانی کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که بیشترین دغدغه ما خساراتی است که به زیرساخت‌های عشایری وارد شده، تاکید کرد: جبران خسارات سیل به عشایر حتما باید از طریق ستادهای مدیریت بحران استانی پیگیری شود.

وی افزود: سیل تبعات و تلفاتی دارد اما منفعت این بارندگی‌ها قابل مقایسه با تبعات آن نیست چراکه هر جا می‌رویم مراتع کشور دوباره احیا شده است.

قندالی با اشاره به این که سرپناه‌های عشایر سرپناه مقاومی در مواقع بحرانی نیست، گفت: طرحی را از طریق مجلس پیگیری می‌کنیم تا مجوز ساخت سرپناه با مصالح محکم به صورت قانونی به عشایر داده شود که اگر تصویب شود اتفاق بزرگی در ساخت سرپناه مطمئن برای عشایر رخ می‌دهد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به بودجه 98 کشور گفت: در این بودجه منابع اعتباری خوبی برای عشایر در نظر گرفته شده است که باید برنامه‌ها و پروژه‌های لازم را برای استفاده از این اعتبارات در بحث‌های آبرسانی سیار، انتقال لوله و شبکه آبرسانی بخصوص در استان‌هایی که دچار سیلاب شده‌اند، تعریف کنیم.

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal