تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم نهاد سازمان تعاون روستایی
نخستین جلسه شورای عمومی دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد در سال 1398 با هدف تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های دفتر در سال جدید برگزار شد.
1398/01/20

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، تشریح سند تحول و نقشه راه دفتر در سه بخش مبانی وظیفه‌ای و قانونی فعالیت دفتر، تحولات ساختاری و تشکیلاتی در دفتر و سیاست‌ها و برنامه‌های عملیاتی آتی از جمله مواردی بود که از سوی سرپرست دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم نهاد در این جلسه عنوان تشریح شد.

مسعود عدل‌طلب در ادامه بر توجه و برنامه‌ریزی مشارکت جمعی و همچنین موضوع ساختارسازی حوزه‌های جدید مشارکتی در بخش کشاورزی و ارتقا بخشیدن به موضوع سطح مشارکت اعضا در تشکل ها را به عنوان یکی از سیاست های سازمان مرکزی تعاون روستایی تاکید کرد.

وی همچنین تمرکز بر فراهم نمودن زمینه استقرار اصلاحیه آیین نامه اجرایی نظام صنفی کشاورزی و تدوین 12 دستورالعمل و 3 اساسنامه های مربوطه، تلاش در جهت بازمهندسی و ساماندهی تشکل‌های مردم نهاد و طراحی و الگوسازی نهادهای مشارکتی را از جمله برنامه های اجرایی دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد بر شمرد.

در ادامه این جلسه همکاران دفتر نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را جهت پیشبرد امور در برنامه‌های آتی دفتر ارایه دادند از جمله موارد مورد توجه گسترش بحث و گفتمان نظری در توسعه تشکل‌ها، دقت نظر در اجرایی‌سازی آیین‌نامه اصلاحی نظام صنفی کشاورزی، توجه به سطح و نوع تعاملات با تشکل‌ها، ساختارسازی نظارت‌ها و توجه به سوابق تاریخی فرهنگی کشور در توسعه تشکل‌ها بود.

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal