15 هزار راس دام سبک عشایر در سیلاب تلف شده است
1398/01/17

رئیس سازمان امور عشایر ایران، از تلف شدن حدود 15 هزار راس دام سبک عشایر کشور در سیل‌های اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، مهندس کرمعلی قندالی در نشست با سید عبدالکریم رضوی اردکانی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در دفتر این سازمان، با تشریح وضعیت سیل در مناطق عشایری کشور، گفت: سیل‌های اخیر به جامعه عشایری بویژه عشایر استان‌های لرستان، گلستان، ایلام و خوزستان خسارات زیادی وارد کرده و در مجموع حدود 15 هزار راس دام سبک عشایر تلف شده است.

وی با بیان این که خوشبختانه تاکنون هیچ گونه خسارات جانی گزارش نشده است، افزود: اما خسارت‌های زیادی به زیرساخت‌ها، راه‌های عشایری، سرپناه‌ها و جایگاه‌های نگهداری دام عشایر وارد شده است.

این مسوول ادامه داد: به منظور بررسی خسارات وارد شده به عشایر، سه گروه از معاونین و مدیران سازمان از همان زمان وقوع حادثه، به استان‌های لرستان، ایلام و خوزستان اعزام شده‌اند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش به اشاره به سفر به مناطق عشایری شاهرود، گفت: خوشبختانه در همه جا زمین پر از علف است و در سفری که در ایام نوروز به شاهرود داشتم مراتع این شهرستان تاکنون به این اندازه سرسبز نبوده است.

وی ادامه داد: با وضعیت خوب مراتع، اگر نیاز بود دام کیلومترها حرکت کند تا تعلیف شود امسال در همان 500 متری اتراقگاه‌های عشایر تعلیف می‌شود.

تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal