انجام هماهنگی‌های لازم برای امدادرسانی به عشایر سیلزده لرستان
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع و مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر گفت: هماهنگی های لازم برای تشکیل اکیپ های برآورد خسارت و همچنین هماهنگی با استان های همجوار برای اعزام ماشین آلات سنگین برای امداد رسانی به عشایر آسیب دیده از سیل در استان لرستان صورت گرفته است.
1398/01/17

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، بهرام میراخورالی که بعنوان نماینده تام الاختیار رئیس سازمان امور عشایر برای بررسی وضعیت سیل در مناطق عشایری لرستان، به این استان سفر کرده است، اظهار داشت: به دلیل قطع ارتباط زمینی، اعزام بالگرد برای امدادرسانی به عشایر آسیب دیده در مناطق عشایری پیر مادر، گردکانه، اناررود و زعفران ضروری است.

وی با بیان اینکه اعزام گردیدر، لودر و کمپرسی از نیازهای ضروری برای بازگشایی راه های عشایری استان است، افزود: همچنن تامین 200 تن جو یا کنسانتره برای دام عشایر استان در صورت بارندگی های احتمالی در روزهای آینده، ضروری است.

میراخورلی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته توسط امور عشایر لرستان قبل از وقوع سیل، بیان داشت: تشکیل کمیته بحران، تامین 886 تن آرد توسط تعاونی های عشایری استان، تجهیز 8 دستگاه کامیون تانکردار آبرسان 12 هزار لیتری و سه دستگاه خودروی سوخت رسان، و هشدار به عشایر از طریق پیامک در خصوص وقوع سیل، از جمله این اقدامات است.

مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر ایران همچنین به اقدامات صورت گرفته برای امدادرسانی به عشایر استان بعد از وقوع سیل اشاره کرد و گفت: تامین و توزیع 14500 قرص نان، 3500 قوطی کنسرو ماهی و لوبیا، 300 بطری آب معدنی، 2000 کیسه آرد، 12000 لیتر نفت سفید و 200 سیلندرگاز مایع، توسط امور عشایر و اتحادیه و شرکت های تعلونی عشایری استان صورت گرفته است.

وی افزود: همچنین اعزام سه دستگاه ماشین آلات سنگین، تامین 510 کیسه آرد و حمل با بالگرد به مناطق عشایری، و ذخیره سازی 12 هزار لیتر نفت سفید برای توزیع در زمان کوچ در صورت بارندگی های احتمالی از دیگر اقدامات اداره کل امور عشایر در راستای مقابله با سیل در مناطق عشایری لرستان بوده است.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal