احداث سرپناه مقاوم و مطمئن برای عشایر ضروری است
قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: در مناطق عشایری گلستان در ساخت سرپناه ها عموما از گل و سنگ استفاده شده است که شدت بارندگی های اخیر باعث تخریب آنها شده بود لذا ضروری است سرپناه های مقاوم تر و مطمئن تری برای عشایر احداث شود.
1398/01/14

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی‌مقدم در جلسه ستاد مدیریت بحران سیل در مناطق عشایری که به منظور بررسی وضعیت سیلاب در مناطق عشایری و خسارات وارده به عشایر و اتخاذ تصمیمات لازم برای امدادرسانی به عشایر آسیب دیده در 14 فروردین برگزار شد، با ارائه گزارشی از بازدید از مناطق عشایری سیل زده استان گلستان و خوزستان اظهار داشت: در روز دوم فروردین ماه در سفر به گلستان و بازدید از سامانه های عشایری این استان که از بارش های باران آسیب دیده بودند، یک تریلر آب معدنی، پوشاک و مواد غذایی بین عشایر توزیع شد.

وی با قدردانی از کمک های صورت گرفته به عشایر آسیب دیده استان گلستان، گفت: در مناطق عشایری مراوه تپه و کلاله در ساخت سرپناه ها عموما از گل و سنگ استفاده شده بود که شدت بارندگی باعث تخریب آنها شده بود.

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه لازم است سرپناه های مقاوم تری برای عشایر احداث شود، ادامه داد: امدادرسانی ها از طرف هلال احمر و امور عشایر استان های گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی به عشایر شهرستان های گنبد، مراوه تپه و کلاله بسیار خوب بود که لازم است از این عزیران قدردانی شود.

وی همچنین با اشاره به بازدید از مناطق عشایری خوزستان، اظهار داشت: در بازدید از مناطق عشایری شوش که نماینده مردم شوش در مجلس نیز حضور داشت، خوشبختانه با اطلاع رسانی های خوبی که صورت گرفته بود عشایر حاشیه سدهای دز و کرخه از آمادگی لازم برای مقابله با سیل برخوردار بودند.

علائی مقدم ادامه داد: عشایر این مناطق عموما در چادر زندگی می کردند که نگرانی از بابت تخریب ساختمان ها و ریزش آوار وجود نداشت.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal