پرداخت 50 میلیون تومان تسهیلات برای جبران خسارات سیل به عشایر
رئیس سازمان امور عشایر ایران در بازدید از مناطق عشایری استان گلستان گفت: به عشایری که بر اثر بارش باران و سیل آسیب دیده اند تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود 4 درصد و بازپرداخت 5 ساله پرداخت می شود و این در دولت مصوب شده است.
1398/01/10

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیئت همراه به همراه استاندار خراسان شمالی، نماینده مردم شیروان در مجلس و فرمانداران و مسئولین امور عشایر استان های گلستان و خراسان شمالی به منظور برآورد خسارت به عشایر از مناطق عشایری سیل زده استان گلستان در شهرستان های مراوه تپه، کلاله و مناطق عشایری داشلی برون، چایلی دره و چوپان جق بازدید کردند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این بازدید در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: بارش های اخیر به تامین علوفه برای تغذیه دام کمک کرده است اما خساراتی نیز به عشایر وارد آمده است.

قندالی با بیان اینکه بخشی از این خسارات مربوط به سرپناه عشایر است، تاکید داشت: نیاز است با کمک فراکسیون عشایری مجلس طرحی را برای ایجاد سرپناهی مطمئن تر در سامانه های عرفی عشایر مطرح و تصویب کنیم تا در مواقع بحرانی عشایر دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: همچنین نیاز است کمک هایی انجام دهیم تا زندگی تولیدی عشایر خسارت دیده که در واقع چرخه خودکفایی است را احیا کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: در خصوص تامین اقلام مورد نیاز عشایر آسیب دیده از جمله چادر و مواد غذایی، مسئولین استان های گلستان و خراسان شمالی تا آنجا که در توان داشته اند کمک کرده اند.

وی گفت: کمک هایی هم از طریق سازمان و تشکل های عشایری و همچنین صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر تامین می شود تا نیازهای عشایر آسیب دیده را برطرف کنیم.

قندالی گفت: خوشبختانه به خاطر ظرفیتی که در مراتع ایجاد شده برای تامین علوفه دام عشایر مشکلی در این منطقه وجود ندارد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در پایان اظهار امیدواری کرد بتوانیم کارها را بصورتی سامان دهیم تا عشایر در بحث تولید با ثبات قدم محکم تری کارها را انجام دهند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین همزمان با حضور رئیس جمهور در استان گلستان و آق قلا، طی نشستی با رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان میزان خسارات وارد آمده به عشایر استان و اقدامات کمک رسانی به عشایر ترکمن و کرمانج در شهرستان های مراوه تپه و کلاله را بررسی کردند و در این نشست تصمیماتی برای خدمات رسانی بیشتر به عشایر آسیب دیده گرفته شد.

همزمان با این بازدید، از سوی مدیریت امور عشایر استان تهران اقلام و موادغذایی شامل 1500 قرص نان محلی، 50 کیلو خرما و مقداری کنسرو و همچنین اقلام و مواد غذایی از سوی ادارات کل امور عشایر خراسان شمالی و خراسان رضوی برای توزیع در بین عشایر آسیب دیده، به امور عشایر گلستان تحویل داده شد.

در برآوردهای اولیه حدود 600 میلیون ریال خسارت و تلف شدن 6000 راس دام عشایر استان گلستان تخمین زده می شود.

گفتنی است، در سفر رئیس سازمان امور عشایر ایران به گلستان و بازدید از مناطق عشایری استان، قائم مقام سازمان امور عشایر، مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان، مدیرعامل صندوق بخش کشاورزی عشایر و رئیس روابط عمومی و اموربین الملل سازمان امور عشایر ایرن، مهندس قندالی را همراهی می کردند.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal