پیام مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به مناسبت روز درختکاری
1397/12/15

دکتر حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به مناسبت 15 اسفند روز درختکاری پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

النجم والشجر یسجدان. آیه 6 سوره الرحمن

درخت تجلی بی‌نظیر آفرینش ...

جنگل، رستگاه بی‌همتایی است، آفرینش سراسر نعمت پروردگار که بن‌مایه‌هایی از جلوه‌های نغز آفرینش را به زیباترین وجه ممکن در بطن خویش جای داده است! تا هست؛ آرامش است و طراوت و زندگی و چون از زیست بوم آدمی روی گرداند؛ فقر و تباهی در پی دارد. وجودش تسبیح‌گوی ذات اقدس آفریدگار است و خود نمادی از رأفت و جمال لایزال الهی. مخلوق شریفی که هر چه دارد خیر است و برکت و جفای به او ستمی نابخشودنی به ذات هستی و عالم امکان...

زوایای بی‌همتای سرشت پاک و پرفیض درخت چنان رسا و شیواست که به تعبیر خداوندگار عالم در زمره ساجدین محض بارگاه ربوبی است؛ دال و مدلولی بر خضوع و عبودیت عالم ناسوت، که گرامی داشتنش فرض است و عبادت؛ تلمذ کلام وحی و تکریم دستگاه آفرینش.. چنانچه پاسداشت مقام این ارمغان بی تکرار الهی در ساحت تلاش و تدبیر راهبردی انسان جاری و ساری گردد، جهان پیرامون و هر آنچه در اوست به زیبایی و طنازی بهشت برین رهنمون خواهد شد...

خانواده بزرگ تعاون روستایی ایران، به مثابه وجدان بیدار و بازوی توانمند جامعه کشاورزی ایران، در برنامه‌ها و رویکرد نوین خود بسوی توسعه پایدار، امنیت پایدار غذایی، توازن، تعادل محیط زیست و نکوداشت امانت خطیر ذخایر سبز ایران زمین، نگاه ویژه‌ای به درخت و درختکاری دارد.

کمااینکه در بین طرح‌ها و پروژه‌های شبکه گسترده تعاونی‌های تولید و کشاورزی ایران، زراعت - چوب به عنوان یکی از بنیادی‌ترین و در عین حال پراهمیت‌ترین شاخه‌های فعالیت تعریف و تبیین شده است.

گفتنی است؛ به تأسی از سیاست‌های کلان وزارت جهاد کشاورزی در چشم‌انداز ترسیم شده برای اتحادیه‌های سراسری و نظام‌های بهره‌برداری نوبنیاد سازمان مرکزی تعاون روستایی، رشد و توسعه فعالیت‌های مرتبط با زراعت چوب و درختکاری از رهگذر آمایش و استعدادیابی اراضی وسیع تحت پوشش این شبکه، از جمله محورهای اصلی اقدامات تعاونی‌ها محسوب می‌گردد.

امید است با تداوم تلاش‌ها و برنامه‌های اجرایی سازمان و شبکه عظیم تعاونی‌های تولید و کشاورزی، در جهت کاهش عوارض مخرب پسااقلیم خشکسالی و بی‌مهری‌های طبیعی و انسانی گذشته، گام‌های موثری برای ترسیم آینده‌ای درخشان برداریم، انشاءالله.

تعداد مشاهده خبر55 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal