امور عشایر همه امور مربوط به جامعه عشایری را پیگیری می‌کند
1397/12/14

سازمان امور عشایر سازمان توسعه‌ای است که همه امور مربوط به جامعه عشایری اعم از فرهنگ، آموزش، بهداشت و درمان را پیگیری می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران در دومین روز از گردهمایی سراسری مدیران ستادی و استانی کشور، با بیان مطلب فوق گفت: سازمان امور عشایر با مردمی سر و کار دارد که به دلیل سختی کار کمتر دستگاهی حاضر می‍شود در مناطق عشایری حضور یابد و ما مجبور هستیم کلیه امور مربوط به عشایر کشور را خودمان انجام دهیم، البته بعضی از دستگاه‌ها در این راه به ما کمک می‌کنند.

کرمعلی قندالی با اشاره به این که سه طرح ویژه ارتقای سواد، دانش و مهارت، طرح ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی و طرح ارئه خدامت بهداشتی به عشایر در هیات دولت مصوب شده است، تصریح کرد: موضوعات آموزشی، بهداشتی و فرهنگی عشایر از شاخص‌هایی است که به شدت در این جامعه افت پیدا کرده و هیچ دستگاهی وارد این موضوعات نمی‌شد که به ناچار ما پیشقدم شدیم تا به این موارد رسیدگی کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به این که گسترۀ کار ما جاهایی است که گذر دستگاه‌های دیگر حتی یک بار هم به آنجاها نمی‌افتد، یادآور شد: جایی که شهر و روستا تمام می‌شود تازه حضور و کار ما در آنجا آغاز می‌شود یعنی ارتفاعات و مناطق سخت گذر و جاهایی که به سختی می‌شود در آنجا حضور یافت.

وی ادامه داد: بحث ساماندهی و ارائه خدمات و ایجاد زیرساخت در مناطق عشایری به عهده سازمان امور عشایر است ضمن این که افزایش تولیدات عشایر را نیز پیگیری می‌کنیم.

قندالی گفت: سازمان امور عشایر در این سال‌ها عمدتاً جذب نیرو نداشته و نتوانسته‌ایم از سایر دستگاه‌ها به سازمان انتقال نیرو داشته باشیم ضمن آن که با خروج نیروها و تقاضا برای انتقال به سایر دستگاه‌ها مواجه هستیم.

گفتنی است در این مراسم، معاون انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور و رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی نیز حضور داشتند.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal