سند نیروی انسانی سازمان امور عشایر ایران تهیه شده است
1397/12/13

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: سند نیروی انسانی سازمان امور عشایر ایران را تهیه کرده‌ایم و تا آنجا که بتوانیم برای برطرف کردن مشکلات نیروی انسانی سازمان کمک خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، صدری نوش آبادی در گردهمایی مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور اظهار داشت: 2600 پست سازمانی در امور عشایر وجود دارد که از بین آنها 250 پست با نام است یعنی پست‌هایی که باید حذف شوند.

وی با اشاره به این که در سال‌های اخیر از محل طرح ناظرین کشاورزی جذب نیرو برای امور عشایر استان‌ها داشته‌ایم، افزود: البته قبول دارم که همچنان مشکلاتی در خصوص تامین نیروی انسانی امور عشایر وجود دارد.

نوش‌آبادی با اشاره به این که دولت باید تا پایان برنامه ششم توسعه، 15 درصد از حجم نیروی انسانی و 15 درصد از حجم ساختار اداری اش را کاهش دهد، گفت: برای امور عشایر این رقم 5 درصد است.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: دور دوم برنامه عملیاتی اصلاح نظام اداری کشور به تصویب دولت رسیده و موظف هستیم از سال 97 تا 99 این برنامه را اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: اهداف این برنامه تبدیل دولت به یک دولت کارا و اثربخش است و همچنین در این برنامه توانمندسازی کارکنان و ارتقاء کیفی آنان مورد توجه قرار گرفته است.

نوش‌آبادی گفت: یکی از اقدامات دیگر برای اصلاح نظام اداری کاهش سن مدیران است که باید تا پایان این برنامه، متوسط سن مدیران 8 سال کاهش یابد.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان این که در برخی استان‌ها عشایر یا وجود ندارد یا کم است، ادامه داد: باید استان‌ها را اهم و غیراهم کنیم که در صورت بندی کل کار به ما کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: باید یک بازنگری اساسی در این امور داشته باشیم و هر کاری از دستمان بربیاید برای شما انجام خواهیم داد.

این مسوول گفت: برنامه چهارم در اصلاح نظام اداری، برنامه ساماندهی نیرو و سرمایه انسانی است و آنچه در این برنامه مد نظر داریم توانمندسازی نیروی انسانی است چراکه ما بیشتر از کیفیت نیروی انسانی در دستگاه‌ها رنج می‌بریم.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal