جامعه عشایری به عنوان جامعه‌ای پویا، تمام توان خود را برای کمک به کشور بکار می‌گیرد
1397/12/13

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: جامعه عشایری یک جامعه پویا و ادامه‌دار است و هدف ما این است که تمام توان و ظرفیت این سیستم را برای کمک به کشور بکار بگیریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در روز دوم گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران و در پایان این گردهمایی اظهار داشت: همه ما در اخبار می‌شنویم که سال 98 سال سختی است اما من به صراحت می‌گویم که نه تنها سال آینده سال سختی نیست بلکه شکار فرصت‌هایی است که تا به حال دنبال این فرصت‌ها نرفته‌ایم.

وی با بیان این که در کشور ظرفیت‌های بکر زیادی در حوزه‌های سرزمینی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد، گفت: امسال وضع تولید نسبت به سال‌های گذشته بهتر بوده است.

قندالی با اشاره به این که وظیفه سازمان در قبال تشکل‌های عشایری نظارت، حمایت و هدایت است، افزود: متاسفانه در بخش نظارت بر تشکل‌های عشایری با مشکلاتی روبرو هستیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: امسال با افزایش سهم اعضای شرکت‌های تعاونی عشایری تا 500 هزار تومان، مبلغ 20 میلیارد تومان سرمایه مردمی این تشکل‌ها افزایش پیدا کرد.

وی با تاکید بر این که تشکل‌های عشایری باید گردش مالی خود را به نفع اعضا بالا ببرند، یادآور شد: امسال با سرمایه 5.1 میلیارد تومانی، گردش مالی اتحادیه عشایری 80 میلیارد تومان بود.

قندالی با اشاره به سرشماری عشایر در سال آینده، گفت: بر اساس تعریف، کسانی شامل عشایر می‌شوند که دارای سه مشخصه ساختار ایلی، اتکای معاش به دامداری و جابجایی فصلی باشند و اگر یکی از این مشخصه‌ها را نداشته باشند عشایر محسوب نمی‌شوند.

وی با اشاره به این که ارتباط با دستگاه‌های تصمیم‌گیر در برخی استان‌ها کم است، گفت: مدیران امور عشایر ارتباط خود را با دستگاه‌های تصمیم‌گیر در استان بویژه استانداری، سازمان برنامه و بودجه، فرمانداران و نمایندگان مجلس بیشتر کنند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که هنوز هم رگه‌هایی از انحراف در جذب تسهیلات وجود دارد، خاطرنشان کرد: در پرداخت تسهیلات باید اولویت با عشایر و سامانه‌های عرفی باشد که در دورترین نقاط قرار دارند و تسهیلات باید به دست این افراد برسد.

وی با اشاره به لزوم بیمه دام و بیمه اجتماعی عشایر گفت: در حوادث غیرمترقبه عشایر هیچ پشتوانه‌ای به غیر از بیمه دام ندارند و ما وظیفه داریم عشایر را در خصوص خطراتی که آنان را تهدید می‌کند توجیه و ترغیب به بیمه کنیم.

قندالی تاکید کرد: توجه به نیروی انسانی بسیار مهم است و تک تک کارکنان یک سرمایه اجتماعی هستند لذا نباید نیروها را به راحتی از دست داد بلکه باید نسبت به توامند کردن نیروها اقدام کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که مظلوم‌ترین خانواده در جامعه خانواده‌های شهدا هستند، گفت: باید با سرکشی به خانواده‌های شهدا بویژه شهدای عشایری یاد آنان را پاس بداریم و وظیفه خود را در قبال خانواده‌های شهدا ادا کنیم.

وی همچنین با بیان این که امروز فضای مجازی حرف اول را در اطلاع‌رسانی می‌زند، بر لزوم همکاری بیشتر با روابط عمومی سازمان تاکید کرد.

گفتنی است؛ در پایان این گردهمایی از زحمات مهندس ترابی معاون مدیریت توسعه و منابع سازمان امور عشایر ایران که به افتخار بازنشستگی نائل آمد تقدیر بعمل آمد.

رئیس سازمان امور عشایر با تبریک بازنشستگی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اظهار داشت: مهندس ترابی نزدیک به 5 سال به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر انجام خدمت کرد و انصافا با تمام وجود برای همکاران انجام وظیفه کرد و اکنون که به افتخار بازنشستگی نائل آمده است برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق در سایر مراحل زندگی می‌کنم.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal