ارائه 11 پیشنهاد در خصوص عشایر برای بودجه 98 به مجلس
1397/12/12

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: 11 پیشنهاد در خصوص عشایر برای بودجه 98 به مجلس ارائه شده که 8 پیشنهاد آن در شرف تصویب است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در گردهمایی مدیران ستادی و استانی کشور با بیان این مطلب افزود: هر پیشنهادی در خصوص عشایر در مجلس شورای اسلامی به صورت یکپارچه تایید می‌شود.

وی گفت: سال آینده سرشماری عشایر کوچنده به صورت ثبتی و مبنایی توسط مرکز آمار ایران و همکاری سازمان امور عشایر انجام می‌شود.

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: پالایش دفترچه‌های عشایری بسیار مهم است و مدیران استانی باید نظارت لازم در خصوص صدور این دفترچه‌ها را داشته باشند.

علائی مقدم گفت: پروژه‌های نیمه تمام، غیرفعال و بلااستفاده، از معضلات بزرگ بخش عمران عشایری است.

وی با اشاره به این که راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات عشایر از سوی دفتر مطالعات و دفتر فن‌آوری اطلاعات سازمان در دست پیگیری، افزود: راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات عشایری و یکپارچه‌سازی آن اقدام بسیار خوبی است که به سرشماری عشایر نیز کمک شایان توجه‌ای می‌کند.

قائم مقام سازمان امور عشایر ایران گفت: سال 97 سال خوبی برای عشایر بود و تلاش همه‌جانبه‌ای در جذب تسهیلات و تنوع در اشتغال عشایر صورت گرفت.

علایی مقدم اشاره کرد: امسال پشتیبانی‌های خوبی از دستگاه‌های مختلف به خصوص مجلس از جامعه عشایری انجام شده است.

وی گفت: بر اساس گزارش سامانه صندوق بیمه، در مجموع 482 هزار و 842 راس دام عشایر بیمه شده است که عدد بسیار کمی است و وضعیت بیمه دام عشایر مطلوب نیست.

قائم مقام و معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران افزود: اگر پرداخت تسهیلات به عشایر را مشروط به بیمه کردن دام توسط آنان کنیم این مشکل برطرف خواهد شد.

علائی مقدم اظهار داشت: خوزستان با 53 هزار و 374 راس، خراسان جنوبی با 50 هزار راس و کرمانشاه با 43 هزار راس بیشترین عملکرد بیمه دام را در کشور داشته‌اند.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal