عشایر قشری بی ادعا، زحمت کش و تولید کننده هستند
1397/12/12

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: عشایر قشری بی‌ادعا، زحمت‌کش و تولید کننده هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، اسماعیل نجار در گردهمایی سراسری مدیران ستادی و استانی امور عشایر ایران که امروز در تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: سالانه از محل اعتبارات مدیریت بحران 1000 میلیارد تومان به صندوق‌های بیمه محصولات کشاورزی کمک می‌کنیم که می‌توان از این محل برای بیمه دام عشایر استفاده کرد.

وی گفت: خوشبختانه امسال بارندگی‌ها بسیار خوب بوده و حتی به سمت ترسالی حرکت می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و معاون وزیر کشور بیان کرد: وضع گوشت مناسب و خوب است و امیدواریم قیمت‌ها متعادل‌تر شود.

نجار با اشاره به تولید فرآورده‌های متنوع توسط عشایر، تاکید کرد: ایجاد بازار مناسب برای فروش فرآورده‌های لبنی عشایر ضروری است.

وی گفت: متولی اصلی مسائل پزشکی و بهداشتی عشایر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و این موضوع به مدیریت بحران مگر در موارد خاص، مربوط نمی‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: در بحث جاده‌سازی برای عشایر، یک اعتبار 700 میلیارد تومانی، یک اعتبار 500 میلیارد تومانی، و یک اعتبار 2200 میلیارد تومانی برای خرید تجهیزات راه‌سازی در وضعیت بحران به وزارت راه اختصاص داده‌ایم که می‌توان از این اعتبارات برای عشایر نیز استفاده کرد.

گفتنی است؛ گردهمایی سراسری مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور از امروز به مدت دو روز به ریاست رئیس سازمان امور عشایر در تهران برگزار می‌شود.

تعداد مشاهده خبر69 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal