شوراهای عشایری استانی و شهرستانی باید بصورت منظم برگزار شوند
1397/12/10

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر این که جلسات شورای عشایری در استان‌ها و شهرستان‌ها باید به صورت منظم برگزار شوند، تصریح کرد: در این جلسات می‌توان بسیاری از مباحث و مسائل و مشکلات عشایر را برطرف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در نشست شورای عشایری لرستان که با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: تشکیل کارگروه صنایع دستی و گردشگری عشایر به صورت قانون ابلاغ شده است، و این آمادگی را داریم لرستان را به عنوان پایلوت اجرای طرح‌های گردشگری و صنایع دستی عشایر در نظر بگیریم.

وی اشاره کرد: در حوزه تامین تجهیزات مورد نیاز خدمات‌رسانی به عشایر در چند سال اخیر تلاش‌های خوبی صورت گرفته که سهم عشایر لرستان اختصاص 10 دستگاه کامیون تانکردار آبرسان و خودروی کمک دار بوده است.

قندالی افزود: در تلاش هستیم 50 دستگاه دیگر نیز در این بخش برای عشایر کشور تامین کنیم که به عشایر لرستان نیز کمک خواهیم کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت نیرو برای تجهیز چادرهای عشایر به پنل خورشیدی، گفت: در این خصوص مشکلاتی ایجاد شد که خوشبختانه این مشکلات برطرف شد و تعهدات وزارت نیرو اجرا می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: سه طرح ویژه شامل طرح ارتقای سطح سواد، دانش و مهارت عشایر، طرح ارائه خدمات بهداشتی به عشایر و طرح  ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی در مناطق عشایری را که مصوبه شورای عالی عشایر و هیئت وزیران است دنبال می‌کنیم.

گفتنی است؛ رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر دو روزه خود به لرستان کلنگ پروژه گازرسانی به سایت اسکان عشایری "سادات قاسمی" شهرستان خرم آباد را زد و از پروژه‌های در دست اجرا در مناطق عشایری استان بازدید کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع، مدیر حوزه ریاست و مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر در این سفر مهندس قندالی را همراهی می‌کردند.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal