زمینه‌های پیشرفت زنان در کشور ایجاد شده است
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: زمینه های پیشرفت زنان در کشور ایجاد شده است و در کسب علم و دانش برای بانوان کشور، پیشرفت های بسیار خوبی اتفاق افتاده است.
1397/12/07

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان به مناسبت روز زن و در نشست با بانوان شاغل در این سازمان این روز را به ایشان تبریک گفتتند.

در ابتدای این نشست مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر در سخنانی با تبریک و گرامیداشت روز زن اظهار داشت: یکی از روش های تربیتی اسلام، روش الگوسازی است و الگوی جامع و کامل نیز در قرآن کریم معرفی شده است.

حجت الاسلام حسین کاشی با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی برای تمام بشریت است، افزود: لازمه الگو بودن برخورداری از فضائل و کمالات است که شخصیت حضرت زهرا (س) چنین ویژگی هایی را دارا است.

وی گفت: دلیل اینکه ایشان بعنوان الگو مطرح هستند به دلیل کمالات و فضائل بیشماری است که از آن برخوردا بودند و پیامبر (ص) نیز به خوبی در کلامش به معرفی این الگو پرداخته است، آنجا که می فرمایند: اگر همه خوبی ها بخواهد در شخصی متبلور شود، در دخترم فاطمه است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست در سخنانی با تبریک فرارسیدن روز زن و مادر، اظهار داشت: زمینه های پیشرفت زنان در کشور ایجاد شده است و در کسب علم و دانش برای بانوان کشور، پیشرفت های بسیار خوبی اتفاق افتاده است.

کرمعلی قندالی بیان داشت: در حوزه اجتماعی، بانوان نسبت به گذشته جایگاه بهتری پیدا کرده اند که البته هنوز ایده آل نیست اما حرکت های خوبی انجام شده است.

وی گفت: برخی از فعالیت ها در مناطق عشایری به خاطر سختی و نوع کار و لزوم حضور فیزیکی بانوان در عرصه، محدودیت هایی را برای آنان ایجاد می کند.

قندالی با تکریم مقام مادر، گفت: حتی اگر هر کاری که از دستمان بربیاید برای مادرانمان انجام دهیم، باز هم غفلت هایی نسبت به آنان داشته ایم و نمی توانیم زحمات و رنج هایی را که برای ما کشیده اند، جبران کنیم.

بر اساس این گزارش، مدیر امور مالی سازمان امور عشایر نیز در این نشست با تبریک روز زن و مادر و با قدردانی از برگزاری این نشست، گفت: به عنوان یک مدیر زن در سازمان امور عشایر ایران باید بگویم که ریاست سازمان همواره توجه ویژه ای به توانمندی ها و شایستگی های بانوان دارند.

فرانک یوسفی نیا با اشاره به اینکه زنان نیز باید در جایگاه های بالای مدیریتی قرار بگیرند، ادامه داد: بانوان مدیر در سازمان توانایی های خود را به اثبات رسانده اند و امیدوارم بیش از گذشته سازمان از توانمندی ها و استعدادهای آنان بهره مند شود.

در پایان این مراسم رئیس سازمان امور عشایر از زحمات و تلاش های کارکنان زن سازمان با اهدا لوح تقدیر قدردانی کرد.

تعداد مشاهده خبر4 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal