نوسازی ناوگان آبرسانی به عشایر با اختصاص 90 دستگاه کامیون تانکردار
1397/11/21

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در دهه فجر امسال 90 دستگاه کامیون تانکردار آبرسان برای نوسازی ناوگان آبرسانی به عشایر تهیه شده که 5 کامیون آن به عشایر خراسان جنوبی اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در سفر به خراسان جنوبی در دیدار و گفتگو با نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس، رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و دیگر مسوولان استانی، در سخنانی با بیان این که شبکه آبرسانی به عشایر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت: عشایر به غیر از تامین آرد، تامین آب و راه توقع دیگری از ما ندارند.

وی افزود: اگر قرار است عدالت برقرار شود و محرومیت‌زدایی صورت گیرد عشایر باید به صورت ویژه دیده شوند.

قندالی بیان داشت: از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر 1000 تن علوفه دامی مدت‌دار سه ماهه برای دامداران عشایری خراسان جنوبی مصوب شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه کرد: 1500 تن علوفه دامی نیز از طرف پشتیبانی امور دام وزارت جهادکشاورزی برای دام عشایر استان در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: امسال از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده سه میلیارد و 200 میلیون تومان به عشایر خراسان جنوبی اختصاص داده شده است که سهم عشایر زیرکوه بیش از یک میلیارد تومان است.

قندالی گفت: نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس و مسئولین و فرمانداران استان همیشه با ما همراه بوده و هستند و کمترین چالش را در این استان در این خصوص داشته‌ایم.

بر اساس این گزارش، نماینده مردم نهبندان و زیرکوه نیز در این نشست اظهار داشت: عشایر واقعا مظلوم واقع شده‌اند و این در حالی است که ظرفیت‌های تولیدی بسیار خوبی دارند.

فلاحتی ادامه داد: اگر باران ببارد عشایر استان نیازی به خدمات دولتی ندارند؛ خشکسالی باعث شده که به دولت احساس نیاز کنند و طلب استمداد کنند.

گفتنی است؛ رئیس سازمان امور عشایر ایران به منظور افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به عشایر بمرود شهرستان زیرکوه به استان خراسان جنوبی سفر کرده بود.

دیدار با استاندار خراسان جنوبی، بازدید از مجتمع پرورش 500 راسی دام عشایری در منطقه گرماب زیرکوه، بازدید از کارگاه بسته بندی ذرت شرکت تعاونی های عشایری زیرکوه و حضور در جلسه شورای اداری اداره کل امور عشایر خراسان جنوبی از برنامه های رئیس سازمان امور عشایر در این سفر بود.

بابا داوردان مدیرکل دفتر عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر، بهرام میراخورلی مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست سازمان و علیرضا رحیمی رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان امور عشایر ایران در این سفر مهندس قندالی را همراهی می‌کردند.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal