ستاد ساماندهی سمپاش‌های کشور تشکیل شد
1397/10/25

به دعوت سازمان حفظ نباتات و با حضور معاونین امور زراعت و امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی؛ ستاد ساماندهی سمپاش های کشور تشکیل گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات، دکتر محمدرضا درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات در اولین جلسه این ستاد گفت: با توجه به وظایف قانونی این سازمان و اقدامات بسیارخوب انجام شده برای توسعه مکانیزاسیون در زیربخش های مختلف کشاورزی در دولت تدبیر و امید؛ باید در این دوره ضمن تقویت و توسعه کمی ناوگان سمپاش های کشور از بعد کیفی نیز با بکارگیری دانش و علم روز ساماندهی مطلوب در این بخش صورت پذیرد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی نیز در این جلسه، اظهار داشت: همگام سازی تکنولوژی با انتظارات و همچنین هوشمندسازی باید در استاندارسازی سمپاش ها مدنظر قرار گیرد.

مهندس عباس کشاورز ادامه داد: همکاری مشترک معاونت های تخصصی،سازمان حفظ نباتات، مرکز مکانیزاسیون کشاورزی و تولیدکنندگان ادوات کشاورزی در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.

در این جلسه، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: اقدامات خوب انجام شده سازمان حفظ نباتات در کنترل زنجره خرما و مگس میوه زیتون جای قدردانی دارد.

مهندس محمدعلی طهماسبی افزود: در زمینه سمپاش ها باید نحوه کار با سمپاش، اجناس، مواد مصرفی و فرآیندها به صورت همزمان استانداردسازی شود.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی نیز در جلسه ستاد ساماندهی سمپاش های کشور اظهار کرد: طی پنج سال گذشته تمامی سمپاش های مورد مصرف بخش کشاورزی استانداردسازی شده است.

دکتر کامبیز عباسی اضافه کرد:سمپاش های با فناوری نوین به بخش کشاورزی معرفی شده و توسعه سمپاش‌های بومدار تراکتوری تکنیک‌های کاهش مصرف سموم از اولویت‌های مکانیزاسیون بوده است.

وی با اشاره به این که مشکل سمپاشی علیه زنجره خرما توسط مکانیزاسیون حل شده است، گفت: نیازمند ارتقای استانداردها در حوزه سمپاش‌ها هستیم.

تعداد مشاهده خبر46 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal