اتمام ساخت بنادر صیادی بندر عباس و پزم در سال جاری
1397/09/14

مدیرکل دفتر توسعه و مدیریت بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران اظهار داشت: به منظور پیشبرد پروژه‌های احداث، ساماندهی و بهسازی بنادر صیادی بر اساس قانون بودجه کل کشور امسال 300 میلیارد ریال اعتبار به این پروژه‌ها تخصیص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مهندس سید مصطفی بهشتیان با اشاره به این که بخش اعظم این اعتبارات اختصاص یافته است، بیان داشت: به زودی مابقی اعتبارات نیز تخصیص می‌یابد.

وی خاطرنشان ساخت: از مجموع اعتبارات تخصیص یافته 30 درصد به طرح‌های بهسازی، 30 درصد به طرح‌های ساماندهی و مابقی به طرح‌های احداث اختصاص می‌یابد.

بهشتیان یادآور شد: سال گذشته نیز 300 میلیارد ریال اعتبار جهت پیشبرد پروژه‌های احداث، بهسازی و ساماندهی بنادر صیادی اختصاص یافته بود.

مدیرکل دفتر توسعه و مدیریت بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امسال عملیات ساخت بندر صیادی بندرعباس در استان هرمزگان و بندر صیادی پزم در استان سیستان و بلوچستان به صورت کامل به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین به انجام برنامه‌ریزی‌ها برای تکمیل پروژه‌های بابلسر، درگهان، هندیجان، گوگسر، بریس رمین اشاره و اظهار امیدواری کرد این پروژه‌ها نیز امسال به اتمام برسند.

بهشتیان تصریح کرد: پروژه‌های بنادر صیادی هندیجان و آبادان در خوزستان، بندرعباس، گوگسر و درگهان در هرمزگان، پزم در سیستان و بلوچستان و جفره در بوشهر جزو پروژه‌های احداث بنادر صیادی محسوب می‌شوند.

وی در عین حال افزود: پروژه‌های بنادر صیادی زرآباد، بستانه، هندیجان، گوگسر،خورآذینی، امام خمینی و بندرعباس جز طرح‌های احداث و پروژه‌های بنادر صیادی رستمی، کنگ، بابلسر، نهرقصر، پزم و خارک در زمره طرح های بهسازی بنادر صیادی قرار می‌گیرند.

مدیرکل دفتر توسعه و مدیریت بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران گفت: پروژه‌های بنادر صیادی راس میدانی، تنگ، جفره، خور ابوخضیر، آبادان و عامری در زمره طرح‌های ساماندهی قرار می‌گیرند.

به گفته وی، در پروژه‌هایی که برای اجرایی شدن در سال جاری در نظر گرفته شده‌اند، بندرعباس، درگهان، هندیجان و بریس جز پروژه‌های احداث و پروژه‌های پزم، بابلسر و رمین نیز در زمره پروژه‌های بهسازی بنادر صیادی قرار دارند.

بهشتیان با تاکید بر وجود بنادر با ظرفیت بالا در استان سیستان و بلوچستان و ضرورت بهسازی آنها، بیان داشت: در این راستا پروژه لایروبی بندر رمین امسال آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به تخصیص اعتبارات قابل توجه به پروژه‌های احداث، بهسازی و ساماندهی بنادر صیادی در سال جاری، پیش‌بینی می‌شود شاهد رشد و پیشرفت قابل توجهی در روند اجرای پروژه‌های بنادر صیادی در شمال و جنوب کشور باشیم.

تعداد مشاهده خبر141 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal