کارشناسان و ماموران قرنطینه نباتی، افسران دفاع از مرزهای اکوسیستم های سبز کشور هستند
1397/09/07

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به اهمیت نقش قرنطینه در حفاظت از امنیت اکوسیستم‌های زراعی، باغی و جنگل‌ها و مراتع کشور، گفت: کارشناسان و ماموران قرنطینه نباتی به عنوان افسران دفاع از مرزهای اکوسیستم های سبز کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات، دکتر محمدرضا درگاهی در سفر به استان هرمزگان صبح امروز از مراکز قرنطینه نباتی استان بازدید کرد.

در این بازدید که رئیس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان نیز حضور داشت، دکتر درگاهی با اشاره به نقش مهم مراکز قرنطینه گیاهی به عنوان مراکز کنترل بهداشتی صادرات و واردات محصولات کشاورزی، کارشناسان و ماموران قرنطینه نباتی را به عنوان افسران دفاع از مرزهای اکوسیستم های سبز کشور یاد کرد و گفت: وظیفه خطیر این عزیزان ضامن سلامت و حفظ و افزایش محصولات کشاورزی در کشور می باشد.

وی افزود: با توجه به توانمندی بالای کشور در تولید محصولات کشاورزی در جهان و وظیفه خاص قرنطینه در حفاظت از امنیت اکوسیستم های زراعی، باغی و جنگل ها و مراتع کشور، به طور قطع توجه ویژه و برنامه محور به پست های قرنطینه می تواند از بروز خسارتهای جبران ناپذیر جلوگیری نماید.

تعداد مشاهده خبر93 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal